Kāda angļu ģimene ceļojot pa Vāciju ievēroja kādu nelielu mājiņu. Šī mājiņa ģimenei tik ļoti iepatikās, ka viņi nolēma pajautāt tās saimniekam, vai nav iespējams to noīrēt viņu nākamā atvaļinājuma laikā. Mājiņas saimnieks bija mācītājs ar kuru tūliņ pat tika noslēgts īres līgums.
Kad šī ģimene bija atgriezusies Anglijā, sieviete pēkšņi atcerējās, ka aplūkojot šo mājiņu, viņa nekur, ne mājā, ne blakus tai nav ievērojusi labierīcības. Viņa steigšus nolēma uzrakstīt mājiņas saimniekam vēstuli par šo svarīgo jautājumu.

- Dārgais kungs .....! Raksta jums ģimene no Anglijas, kura pagājušā nedēļā noslēdza ar jums īres līgumu nākamajam gadam. Diemžēl apskatot jūsu māju piemirsām noskaidrot kur atrodas WC. Vai jūs nevarētu darīt zināmu mums šo svarīgo niansi. Pateicamies jau iepriekš!

Izlasījis vēstuli mācītājs, sāka pārdomāt ko nozīmē abviatūra "WC". Pēc kāda laiciņa viņam radās skaidrība, ka burtu salikums "WC" nozīmē «Walls Chaрels». Tieši tā šajā zemē apzīmē jauktās vācu - angļu baznīcas, draudzes. Sajūsmināts par ģimenes dievbijību mācītājs raksta viņiem atbildes vēstuli.

- Dārgie draugi, vēlreiz pateicos par jūsu izvēli un steidzos atbildēt, ka vieta kas jūs interesē atrodas 4km no mūsu mājas. Ja esat paraduši to bieži apmeklēt varbūt jums iesākumā tas liksies par tālu, taču tas lai jūs nemulsina, lai nokļūtu WC, jūs varat izmantot automašīnu, vai arī mūsu velosipēdus. Taču jebkurā gadījumā iesaku jums ierasties tur laicīgi, lai nebūtu problēmas ar sēdvietām, jo pavadīt laiku tur stāvot var nebūt tik patīkami. Tā kā apmeklējot Vācijas WC bērniem netiek nodrošinātas atsevišķas telpas, jums jāņem vērā, ka bērni sēdēs jums visu laiku blakus. Programmas pirmajā daļā parasti skan kora dziesmas (dziesmu vārdus varēs saņemt pie ieejas). Pēc kopējās dziesmas jūs varēsiet dzirdēt WC vecākā runu. Pateicoties tam ka telpās dažādās vietās ir uzstādīti mikrofoni, arī jūsu balss nepaliks nedzirdēta.
Esmu pārliecināts, ka mūsu WC apmeklējums jums atstās daudz neaizmirstamu sajūtu.
Jūsu draugs Vācijā!

 

 


 

 

 

 

       
E-pasts: tukumasda@inbox.lv